Счастье - это мягкие, тёплые ладошки. За диваном фантики, на диване крошки. Что такое счастье - проще не ответить. Счастье есть у каждого, у кого есть дети!!!

Благодійні акції  

   

Опитування  

Що було головною причиною вибору Вашого ВНЗ і спеціальності?

Власне бажання - 47.1%
Престиж професії - 23.5%
Можливість подальшого працевлаштування - 22.1%
Порадили батьки - 7.4%

Total votes: 68
   

QR-код  

chart ird

   

Реорганізація

З метою проведення структурними підрозділами університету освітньої діяльності у відповідності до Закону України "Про вищу освіту", на виконання наказу ректора від 07. 10. 2015 р. №492 щодо впорядкування структури НПУ імені М.П. Драгоманова, рішення Вченої ради університету від 24.09.2015 р. (протокол №3): Інститут розвитку дитини реорганізований шляхом приєднання його до структури Інституту педагогіки та психології (з 01.01.2016 р. - Факультет педагогіки та психології). 

   

Поради для студентів

УРА!!! СКОРО СЕССИЯ

«Халява, приди!» - снова и снова повторяют студенты, заворожено глядя в свои зачетки. Сразу вспоминаются сотни разных примет и суеверий: в кабинет входить с той-то ноги, за ручку браться такой-то рукой, одеваться так-то, мыться тогда-то, а лучше не мыться вовсе… Понимая и сочувствуя душевному состоянию каждого студента Института развития ребенка, напоминаем вам основные законы сессии. Итак:

1. Сложность билета всегда обратно пропорциональна успеваемости студента, который по нему отвечает.

2. Если при подготовке к экзамену какая-либо тема была задана на самоподготовку, то она обязательно будет самоподготовлена неправильно.

3. Когда ты будешь просматривать свои конспекты перед экзаменами, самое важное там будет написано неразборчиво.

4. 80% итогового экзамена будет основываться на той единственной лекции, которую ты прогулял, и той книги, которую ты не прочитал.

В качестве бонуса дарим вам классификацию преподавателей, которая поможет выработать правильную стратегию подготовки к экзаменам. Итак, все преподаватели условно делятся на такие подвиды:

1) Препод-лектор. Данный подвид выражен слабо и, как правило, представлен особями мужского пола. Отличительные особенности: читает лекцию как древнегреческий оратор, становится в позу, требует абсолютной тишины и внимания к своей персоне. Отлично знает предмет, сторонник жесткой дисциплины. Но у него легко можно получить зачет автоматом, если нет пропусков. Не приемлет «разговорчики в строю» и не дает даже малейшей возможности списать. Если у вас больше двух пропусков – проблемы на экзамене обеспечены. Творческий полет мысли у своих студентов не одобряет.

2) Препод справедливый. К счастью, в нашем климатическом поясе этот подвид распространен достаточно широко, но есть риск мутации в другие виды. Основные черты: читает лекцию увлекательно, может разбавить свою речь парочкой удачных шуток. Бывает суров, но в меру. Без надобности своих студентов не терроризирует. Самое важное качество – относится ко всем объективно и непредвзято. Отлично подкован во всех вопросах, относящихся к его предмету. Спокоен, не срывается на студентах, обладает хорошим чувством юмора. Мыслит творчески и всячески поощряет эту черту в других людях. Но списывать не позволяет.

3) Препод требовательный. В этом подвиде преобладают особи женского пола. Крайне опасен для студентов, так как требует невозможного – идеального знания предмета. Особые приметы: требование дословного заучивания материала, вплоть до цитат, точек и запятых. Считает, что ответы на все вопросы вселенной можно найти в конспектах, творческий подход не ценит. За каждый пропуск на экзамене вас будет ждать дополнительный вопрос.

4) Препод флегматичный. Этот подвид встречается довольно редко, представлен особями как мужского, так и женского пола. Характерные черты: хорошо ориентируется в своем предмете, не отмечает количество пропусков, позволяет списывать. Как правило, по его предмету даже самые ленивые студенты получают «зачет».

5) Препод-уравнитель. Данный подвид часто встречается в стенах наших ВУЗов. Велика вероятность встретить его при изучении специальных предметов. Отлично знает свой предмет, скрупулезно отмечает на лекциях и требует идеальной посещаемости. Списывать у него сложно, и особого смысла в этом нет. Главная черта – косить всех под одну гребенку, то есть, ставить одинаковые оценки независимо от знаний и стараний.

6) Препод творческий не редкость для наших мест. Подвид представлен в основном аспирантами, ведущими практические занятия. Опознать их несложно: добрые, белые, пушистые, отлично знают предмет, немного рассеянные и частенько опаздывают. Списать у них на экзамене не представляет труда.

7) Препод-шутник. Произошел от препода творческого. Чаще встречаются особи мужского пола. Представители подвида отличаются доброй натурой, которую прячут глубоко внутри. Любят пошутить над своими студентами, иногда довольно колко. Бывают замечены на экзамене в нетрезвом состоянии. Поведение данных существ крайне непредсказуемо, поэтому представляет потенциальную опасность. Сдача экзамена может превратиться в увлекательную лотерею с неизвестным исходом. Большинство студентов любит таких преподавателей за их чудаковатый характер и готовность поставить тройку «на халяву» всем желающим.

8) Препод принципиальный. Практически вымерший подвид. Знает свой предмет на зубок. Списывать на экзамене не позволяет. Мертвой хваткой держится за учебный план, спрашивает материал от корки до корки. Поэтому практические занятия превращаются в изощренную пытку. Принципиален в любой мелочи. Хорошо сдать экзамен можно только в одном случае – если зарекомендовать себя как прилежного студента.

9) Преподаватель-терминатор. Этот подвид, как правило, обитает в технических ВУЗах, в гуманитарных чувствует себя не так уютно. Невозмутим и непробиваем, лентяев попросту игнорирует. Не любит лишних разговоров, поэтому «лить воду» на экзамене бесполезно. Он – легенда университета и гроза «халявщиков». Из уст в уста передается история о том, что экзамен ему можно сдавать с утра до вечера. Единственный выход – учить. Но и это не гарантирует отличной оценки.


Теперь, когда вы во всеоружии, искренне желаем вам ни пуха, ни пера !!!

9 порад як успішно здати сесію: думки викладача, відмінника та ледаря

Сесія завжди приходить не очікувано, і починається марафон на виживання в умовах недосипання, недоїдання та виснажливого навчання. Щоб допомогти Вам подолати цей шлях з мінімальними втратами, ми запитали як скласти сесію у викладача, відмінника та ледаря
 
 ВИКЛАДАЧ
 
1. Вчіться протягом семестру
 
Якщо Ви готувалися до кожного семінару, то у Вас утворилася система знань. І навіть якщо у Вас не буде вистачати часу на підготовку до якогось конкретного заліку чи іспиту, то спрацюють ті знання, які були отримані раніше, тобто Ви згадаєте те, що не встигли повторити.
 
2. Висипайтеся
 
Використовуйте всі слушні моменти для того, щоб поспати. По-перше, щоб активно готуватися наступного дня, Вам потрібно відпочити. По-друге, під час сну Ваш мозок виконує дуже важливу роботу – він засвоює отриману протягом дня інформацію, тобто переміщує її з оперативної пам’яті у довгострокову.
 
3. Налаштуйтеся на успіх
 
Вірте у свою удачу і в свій успіх, це надає сили та підтримку в ситуаціях, коли людина може розгубитися. Ну, і ніхто ще не скасовував того правила, що успіх приходить до тих, хто в нього вірить. Але пам’ятайте, що викладачі також люди, тобто розраховуйте на себе, а не на хороший настрій екзаменатора, бо викладач теж може бути роздратованим або втомленим.
 
ВІДМІННИК
 
1. Готуйтеся самостійно
 
Під час колективної підготовки різко зменшується продуктивність праці. Розділяти питання також не слід, бо нема впевненості, що товариш їх підготує добре.
 
2. Складіть план
 
Це дасть Вам змогу грамотно розподілити свій час. Краще спочатку мінімально підготуватися до кожного питання, потім вже поглибити знання і, якщо залишився час, відшліфувати їх. Не плануйте нічого вчити в останній день: можна якусь годинку пробігтися по всьому матеріалу, але бажано все знати вже до цього. Також у своєму плані залиште час на відпочинок, щоб не виснажувати організм, або на заняття чимось іншим, бо як ми знаємо зміна діяльності – також відпочинок.
 
3. Працюйте системно
 
Візьміть 2-3 підручники з курсу і коротко законспектуйте їх за методичкою і тільки після цього відкривайте перелік питань, які дав викладач. Бо якщо пройти весь матеріал, то утворюються системні знання з предмету. Таким чином навіть якщо Ви не знаєте якесь питання, то у Вас виникають асоціативні зв’язки і Ви зможете здогадатися про що йдеться.
 
ЛЕДАР
 
1. Позичте конспект
 
Знайдіть людину, яка добре знає даний предмет або вже отримала автомат з нього і попросіть у неї конспект. Конспект відмінника – це екстракт з підручника, в ньому буде послідовно викладена головна інформація, тож Вам не доведеться читати весь підручник, в якому крім основного є ще велика описова частина.
 
2. Попросіть розповісти Вам основне
 
Визначте декілька одногрупників, які вже підготувалися до іспиту і попросіть кожного коротко розповісти Вам по декілька питань. Якщо Ви абсолютно нічого не знаєте, це гарний спосіб зрозуміти хоча б про що йдеться.
 
3. Не здавайтеся
 
Якщо на екзамені Ви не знаєте відповіді на питання, то можна запитати у сусіда. Або покликати викладача і попросити його пояснити, що саме потрібно зробити у даному завданні. Це може прояснити ситуацію або наштовхнути на якусь думку.

Як скласти сесію на відмінно?

5 способів скласти сесію на "відмінно" і пережити екзамени без стресу і безсонних ночей

До початку літньої сесії залишилося зовсім трохи. Студіозуси більшості ВНЗ починають здавати перші екзамени і заліки вже наприкінці травня - початку червня. Як зробити підготовку до них максимально ефективною і стати власником залікової книжки, розмальованої одними п'ятірками? Чи можна обійтися без головних сувенірів безсонних ночей і зубріння - мішків під очима і головного болю?

1. Дотримуйся дієти відмінника

Найліпший друг студента-відмінника - правильне, повноцінне харчування. Щоб знання укладалися в голові по поличках, а мозок працював на всі сто відсотків, дотримуйся під час сесії, і тим більше підготовки до неї, спеціальної дієти. Головне - більше білків (тобто м'яса і риби) і вуглеводів (фруктів, овочів і круп)!

Вітамін С, який міститься в лимонах, апельсинах, шипшині, журавлині і бананах, допоможе впоратися зі стресом. Ананаси покращують пам'ять. Морква активізує обмін речовин. Капуста знімає дратівливість. А морепродукти (кальмари, креветки, мідії) корисні для мозку.

Між основними прийомами їжі потіш себе сухофруктами і горішками - вони додають енергії краще, аніж штучні енергетики і дозволяють організму не стомлюватися.

Незайвим буде і шоколад (краще чорний) - він допомагає боротися зі стресом, додає упевненості в своїх силах і дозволяє дивитися на світ позитивно.

2. Не забувай про режим дня

Намагайся спати не менше 8 годин на добу. По-перше, щоб активно готуватися, організм має як слід відновлюватися. А по-друге, під час сну інформація, яку ти вивчив за день, як слід осяде в пам'яті і перейде у розряд довготривалої.

Не забувай про те, що найкращий відпочинок - зміна діяльності. Викрій годину-дві на день, щоб прогулятися по парку, подихати повітрям, сходити у спортзал, покататися на роликових ковзанах. Не забувай і про короткі паузи: кожні годину-півтори варто на 5-10 хвилин відволікатися від книжок і конспектів. Можна пройтися по квартирі, подивитися у вікно, розім'ятися і зробити гімнастику для очей.

3. Склади графік занять

Від початку підготовки, скільки б часу не залишалося до відповідальної дати - місяць або два дні, оціни масштаб лиха. Визначся, скільки предметів необхідно освоїти, які білети ти знаєш добре, а які не дуже. Незайвим буде скласти план підготовки - на яку тему скільки часу ти витратиш. Якщо відмахнешся, мовляв, просто позаймаюся, це не дасть результатів, а заняття пройдуть марно.

4. Не відволікайся на сторонні речі

Одна з поширених помилок багатьох студентів - вивчати не конкретні питання, намагаючись підготувати відповіді з кожної теми чи кожного білета, а обкладатися всілякими книжками і читати все підряд.

На початковому етапі підготовки найкраще використовувати конспекти. Як правило, інформація там викладена стисло, схематично і доступно. А викладачі, запитуючи на іспиті, найчастіше вимагають знати те, про що вони товкмачили студентам на лекціях. Якщо залишиться час і у тебе прокинеться інтерес до якогось окремого питання, так і бути - прочитай розділ, присвячений цій темі, у підручнику чи науковому журналі.

5. Налаштуйся на позитив

Навіть якщо ти всіма фібрами душі ненавидиш викладача з накреслювальної геометрії чи зарубіжки, спробуй відкинути суб'єктивні емоції і змусь себе хоча б під час іспитів ставитися до нього позитивно.

У хвилини відчаю прокручуй у голові майбутній екзамен, у деталях продумай кожну подробицю. Ось ти входиш до аудиторії, вибираєш білет, упевнено відповідаєш і... одержуєш хорошу оцінку. Будь упевнений: як тільки-но ти почнеш мислити в правильному руслі, робота закипить, а суворий викладач не раз ставитиме твій виступ у приклад однокурсникам-нехлюям.

Роздрукуй і збережи

Зубрінню - ні!

Існує величезна кількість методик ефективного запам'ятовування інформації. Ось деякі з них. Вивчай і вибирай ті, які підійдуть саме тобі.

Три-чотири-п'ять

У чому фішка: дні, що залишилися до іспиту, поділи на три частини. Наприклад, у перші три дні вивчи білети на трійку (тобто просто уважно прочитай). Наступні три присвяти більш глибокому вивченню інформації - підготуйся на четвірку. В останні три - відшліфуй знання.

Кому підходить: студентам, у яких в запасі є хоча б три дні. Якщо до іспиту залишилося лише декілька годин, втілити цю методику буде фізично неможливо.

Просте - на десерт

У чому фішка: спершу ти вивчаєш найскладніші для тебе предмети. А час, що залишився, витрачаєш на ті, у яких ти як риба у воді.

Кому підходить: студентам, яким треба вивчити відразу декілька предметів. Якщо ти лірик, починай підготовку з точних наук, а потім берись до літератури з історією.

Рівний рахунок

У чому фішка: розділи всі квитки на кількість днів, які залишилися до іспиту. І вивчай квитки блоками (один день - один блок), а останній день залиш для повторення.

Кому підходить: студентам, які ходили на лекції і однаково займалися протягом всього семестру. Це передбачає, що питання не викличуть у них великих складнощів. І що підготовка потрібна скоріше для профілактики!

Шпаргалки

В чому фішка: зміст кожного білету (найскладніші визначення, поняття, формули) випиши на папірці. Використовуй схеми, графіки, таблиці, малюнки.

Кому підходить: молодим людям, у яких краще за інші розвинена моторна пам'ять (все, що власноруч написане, краще запам'ятовується).

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Репозитарій НПУ  

   

Педагогічна преса  

   

Новини та оголошення  

   

Спілкування  

   

Всього відвідувань  

40048056
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулий тиждень
Цього місяця
Минулий місяць
Всього
11975
22069
129152
266535
649476
38126334
40048056

Your IP: 18.189.194.168
Server Time: 2024-12-21 11:59:21
   

Хто на сайті  

На сайті 362 гостей та відсутні користувачі

   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Факультети
Інженерно-педагогічний факультет :: Історичний факультет :: Факультет іноземної філології :: Факультет інформатики :: Факультет менеджменту освіти та науки :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет психології :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет спеціальної та інклюзивної освіти :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Факультет фізичного виховання, спорту і здоров`я :: Факультет філософії та суспільствознавства :: Фізико-математичний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ