Счастье - это мягкие, тёплые ладошки. За диваном фантики, на диване крошки. Что такое счастье - проще не ответить. Счастье есть у каждого, у кого есть дети!!!

Благодійні акції  

   

Опитування  

Що було головною причиною вибору Вашого ВНЗ і спеціальності?

Власне бажання - 47.1%
Престиж професії - 23.5%
Можливість подальшого працевлаштування - 22.1%
Порадили батьки - 7.4%

Total votes: 68
   

QR-код  

chart ird

   

Реорганізація

З метою проведення структурними підрозділами університету освітньої діяльності у відповідності до Закону України "Про вищу освіту", на виконання наказу ректора від 07. 10. 2015 р. №492 щодо впорядкування структури НПУ імені М.П. Драгоманова, рішення Вченої ради університету від 24.09.2015 р. (протокол №3): Інститут розвитку дитини реорганізований шляхом приєднання його до структури Інституту педагогіки та психології (з 01.01.2016 р. - Факультет педагогіки та психології). 

   

Рубрика: "Школи педагогічного диспуту"

 Тема рубрики: "Актуальні проблеми виховання дитини"(думки студентів)

Луцюк Наталія Михайлівна 45група

Лідер



Це раніше, років 20 – 30 тому, вважалося, що дитину потрібно виховувати в строгості й слухняності. Дорослі намагалися прищепити дітям скромність, делікатність, стриманість.

Сьогодні змінилося наше життя, змінилися економічні умови. Приказка: „ скромність прикрашає того, кого немає більше чим прикрасить” міцно ввійшла в наше життя.

Майже всі батьки говорячи про те, якою б вони хотіли бачити свою дитину в майбутньому, називають такі якості, як самостійність, уміння відстоювати свою точку зору, висока самооцінка. Всі чудово розуміють, що ці якості – невід’ємні елементи життєвого успіху. Адже ніхто не хоче поганого майбутнього для своєї дитини. Але чомусь батьки замислюються про те, який характер їхньої дитини, яке місце вона займає в дитячому колективі тоді, коли дитина стає підлітком. Але ж лідерські якості формуються в наймолодшому дитячому віці.

Прагнення лідирувати –один з виявів егоцентризму, з яким народжуються всі здорові діти.

Завдання дорослих – допомогти дітям знайти делікатний баланс, коли самооцінка і самоповага стають важливими складовими їх емоційного настрою, але не заглушають здорової самокритики та прагнення до вдосконалення. Задатки лідера в дитини потрібно культивувати з дитинства – хвалити за успіхи, підбадьорювати, коли на шляху зустрічаються перешкоди, підтримувати в моменти невдач і виявляти довіру, дозволяючи дитині практикувати нові уміння і навички.

Саме вдома відбувається перші і дуже важливі перемоги та поразки дитини. Саме тоді формується батьками її здатність переконувати та викликати замилування, уміння зазнавати поразки або отримати гірку звістку з достоїнством. Отже, батьки повинні не тільки насолоджуватися разом із дитиною її перемогами, але і навчити її програвати, не відчуваючи при цьому трагічного провалу, або ганебної поразки.

Якщо батьки драматизують кожен дитячий промах або невдачу, то в дитини є всі шанси вирости невпевненою у собі, тривожною, недовірливою. Перш ніж щось зробити, такі діти спочатку дивляться на дорослого, і, лише отримавши підтвердження, що все правильно, продовжують роботу.

Ніколи не треба говорити дитині: „ що за дурницю ти говориш?” Потрібно використовувати змагання, щоб виховати лідера „Хто скоріше з’їсть кашу?.. – ці ігри гарні з однолітками, тому що стосунки у середині родини й так обтяжені сильними почуттями: ревнощами, заздрістю... Не сваріть того, хто програв. Часто діти за негласної підтримки дорослих починають глузувати з того, хто не прийшов першим.

Дитину – лідера легко побачити в дитячому колективі. Вона товариська, усмішлива. Саме до неї прислухаються інші діти. вона – головний ідеолог дитячих ігор і забав. Поки дитина ще мала, вона цього не розуміє. Але коли вона дорослішає, то бачить, що їй легко наполягти на своєму, змусити інших прислухатися до своєї думки. І отут є велика небезпека, що дитина стане справжнім маніпулятором. Саме в цей момент важливо пояснити їй, що бути лідером – велика відповідальність, і що саме лідер відповідає за тих, хто за ним іде.

Виховуючи лідера, не треба перестаратися. Самоповага зовсім не заперечує повагу інших. Справжній лідер – той, хто зможе допомогти, не принизити оточуючих.



 
   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Репозитарій НПУ  

   

Педагогічна преса  

   

Новини та оголошення  

   

Спілкування  

   

Всього відвідувань  

33540183
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулий тиждень
Цього місяця
Минулий місяць
Всього
12557
20205
107625
235412
552301
31844080
33540183

Your IP: 18.118.184.237
Server Time: 2024-04-19 10:42:48
   

Хто на сайті  

На сайті 483 гостей та відсутні користувачі

   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Факультети
Інженерно-педагогічний факультет :: Історичний факультет :: Факультет іноземної філології :: Факультет інформатики :: Факультет менеджменту освіти та науки :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет психології :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет спеціальної та інклюзивної освіти :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Факультет фізичного виховання, спорту і здоров`я :: Факультет філософії та суспільствознавства :: Фізико-математичний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ